وبلاگicon
فرار شیخ حسین زاهد از حب دنیا!

کلینیک روح درمانی،آدمی چون ذاتا خوشی و لذت را دوست دارد اگر اعتقاد به معاد و آخرت نداشته باشد ومرگ را فنا و انتهای دنیا بداند، حب دنیا در دلش روز افزون می شود و منجر به دوری از خدا و فرار از آخرت می گردد.

 

مرحوم شیخ محمد حسین زاهد (رحمه الله علیه) فرمود: زمان قدیم در مدرسه محمدیه درس می خواندم، امکانات زیادی وجود نداشت و در حد طلبگی بود، آن زمان بیشتر خانه های اشرافی برق داشتند و خیلی ها از نعمت روشنایی برق محروم بودند، ما هم از چراغ نفتی استفاده می کردیم، گاهی پیش می آمد که پول خرید نفت برای چراغ را هم نداشتیم.

شب های جمعه که می شد، اعیان و اشراف شهر به مدرسه می آمدند و طلبه ها را می بردند و مجلس روضه ای بر پا می کردند و شام می دادند تا  اموالشان برکت پیدا کند ، ثوابی به اعمالشان اضافه شود و خیراتی هم برای اموات کرده باشند.

یک بار که به مجلسشان رفتم، دیدم دستشویی آنها هم برق دارد، با خود گفتم ببین اینها توالتشان هم برق دارد، آن وقت ما پنج شاهی نداریم نفت بخریم و چراغ روشن کنیم تا مطالعه نماییم؛ بعد یک دفعه به خودم آمدم، قدری فکر کردم و  گفتم  حسین این حرفها چیست که میزنی؟ خدا را شکر کن؛ برو مسجد جامع درس بخوان، عبادت کن و به خاطر این فکر که به سرم زد با خود عهد کردم که دیگر هیچ جائی نروم تا حب دنیا در دلم قرار نگیرد.1

دیدی آخر حب دنیا دست و پایم را گرفت          رفته رفته دل ربود از من  خدایم را گرفت2

1.سایت نگارخانه اهل بیت

2.یاسر مسافر

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir