وبلاگicon
آیت الله کوهستانی؛ از خوردن سه مال پرهیز کنید

کلینک روح درمانی،یکی از شاگردان  حضرت آیت الله کوهستانی مازندرانی  نقل می کند: روزی شخصی در روستای مجاور کوهستان فوت شده بود و یکی از اهالی، خدمت معظم له رسید تا ایشان را برای اقامه نماز میت به آن روستا  ببرد و از نفس گرم آن استاد بزرگ استفاده کنند.

او با خود اسبی داشت که آن را برای آقا آورده بود تا ایشان سوارش شوند، آیت الله کوهستانی قبل از اینکه سوار اسب شوند از از وی پرسیدند :

این اسب مال کیست؟ 

او گفت: مال فلان شخص است.

فرمودند:   زنده است یا مرده ؟ 

شخص جواب داد : فوت کرده.

ایشان پرسید:   بچه صغیر هم دارد؟ 

گفت: بله آقا جان یک بچه صغیر هم دارد،ایشان وقتی متوجه شدند صغیر هم در آن اسب سهم دارد ، فرمود:

من نمی توانم سوار این اسب شوم، بهتر است با پای پیاده به طرف آن روستا برویم و ترجیح دادند پیاده مسیر را طی کنند، اما از مال یتیم استفاده نکنند.

آن مرجع سالک همیشه سفارش می کردند که هرگز زیر بار سه چیز نروید : مال یتیم، مال میت و مال وقف.1

ای چو گرگی از یتیمان می خوری                  خود ندانی غول شیطان می خوری 2

  1. با اقتباس و ویراست از کتاب بر قله پارسایی
  2. زعفر نظر زاده

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir