وبلاگicon
ازدواج سفید همان زناست

کلینیک روح درمانی،حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی،سوم تیرماه در جلسه تفسیر در حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به بحث لعان به عنوان یکی از راه‌های طلاق تصریح کرد: یکی از فلسفه‌های این حکم، فضل و رحمت الهی برای زن و مرد است تا هم از حد رهایی یابند و هم آبروی آنان محفوظ بماند.

وی افزود: اسلام در زنا از قتل هم سخت‌تر گرفته است یعنی برای قتل آوردن دو شاهد را ملاک گرفته، ولی برای زنا باید چهار شاهد گرفته شود این برای آن است که کسی به سادگی اتهام زنا به دیگری ندهد و امام صادق(ع) هم خطاب به ابوحنیفه که قیاس می‌کرد همین مسئله را یادآور شد که شما که قیاس می‌کنید باید در قتل شاهد بیشتری گرفته شود ولی منطق اسلام خلاف آن است.

رفیعی در ادامه به آسیب‌های تهدیدکننده خانواده‌ها پرداخت و اظهار کرد: دشمنان امروز با ماهواره‌ها و فضای مجازی کانون خانواده را هدف گرفته است، تعداد زیادی شبکه فارسی به ترویج ازدواج سفید و جشن طلاق و ... می پردازند و با تاسف در برخی شهرها هم عده ای از آن تاسی و تبعیت می کنند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تاکید کرد: ازدواج سفید، زنا است که این شبکه‌ها با ظاهری فریبنده آن را موجه جلوه می‌دهند و طلاق که در اسلام مبغوض است برای آن جشن می‌گیرند.

رفیعی اظهار کرد: متاسفانه دشمنان در این کارها موفق هم  شده‌اند اما ما چه کرده‌ایم؟ دشمن در زمین خانواده و حجاب و ... به ما گل زده است و ما زمین بازی را عوض کرده و به دعواهای سیاسی و ... مشغول هستیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه می‌گوئیم دینداری ضعیف شده و نمازخوان کم است و ... تصریح کرد: اگر کسی 5 چیز داشته باشد دیگر هیچ عذری برای بی دینی ندارد؛ همسر صالح، فرزندان نیک، شغل، حسن خلق و خوش اخلاقی و محبت اهل بیت(ع).

وی افزود: تندزبانی از دیگر آسیب‌های خانواده‌هاست؛ برخی خانم‌ها همسرانشان را با مردان دیگر مقایسه می‌کنند و یا مردان به علت عدم رعایت حریم‌ در رفت و آمدها و ... زنانشان را با زنان دیگر که نقطع شروع آسیب است.

رفیعی با اشاره به زشتی حرمت راز یکدیگر بیان کرد: زنان حضرت نوح و لوط در قرآن به عنوان خائن معرفی شده اند اما این خیانت، جنسی نیست زیرا تمام زنان پیامبران عفیف بوده‌اند بلکه مراد افشای راز شوهرانشان بوده است زیرا زن حضرت نوح کسانی را که به وی می‌گرویدند به حاکم گزارش می‌داد.

استاد حوزه خشونت در خانواده را از دیگر آسیب‌ها برشمرد و تصریح کرد: خشونت از دوره هابیل و قابیل شروع شد زیرا همسر هابیل زیباتر بود و قابیل به وی حسادت کرد که در این مسئله نکته‌ای نهفته است و آن اینکه باید حریم محرم و نامحرم رعایت شود.

ایکنا

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده


  1. ن م : بسم الله الرحمن الرحیم سلام من هروقت وقت داشته باشم به سایت شماحتماسرمیزنم چون خیلی به حاج اقاقرهی ارادت دارم ودوسشون دارم چندسالیه اومدم شهرستان زندگی میکنم قبلاکه تهران بودم کم وبیش مجالس حاج اقامیومدم احیاها محرمادرسهای اخلاق حدیث کساولادت هاشش هاه اخری که تهران بودم باوجودمسافت زیادازاهنگ که منزل مابودتاحکیمیه ولی همه ی جلسه های حاج اقارواومدم خیلی هم استفاده کردم حالاهم که دورم ازسایتتون استفاده میکنم بیشترمطالبوخوندم خیلی ارزشمندبودن ممنون انشاالله به حق اقا امام زمان خداحاج اقارو شفابدن وعمرطولانی وباعزت بهشون عنایت کنن من هم همیشه برای شفای ایشون دعامیکنم انشاالله دوباره برگردم تهران ازمحضرشون استفاده کنم .ازحاج اقاخواهش میکنم برای حل مشکلم دعابفرمایندخدانگهدار

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir