وبلاگicon
آیت الله مرعشی نجفی
حکایات اخلاقی , 567 بازدید 0

کلینیک روح درمانی،وقتی که آیت الله مرعشی نجفی به خیاط یاد دادند چگونه می توان با قیطون دکمه درست کرد و لباس 100% ایرانی دوخت.

مسلمانان نباید کاری کنند که کافران بر ما سلطه پیدا کنند، خرید اجناس خارجی از جمله اشتباهاتی است که منجر به وابستگی ما به کفار می گردد، مقام معظم رهبری نیز در سال‌های اخیر بر آن تأکید کرده اند، پس باید با حمایت از کالای داخلی از این خطر که قرآن کریم آن را گوشزد کرده است پیشگیری کنیم.

خداوند در قرآن مي فرمايد:

 و لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً  (النساء/141)

خداوند هرگز كافران را بر مؤمنان تسلّطى نداده است

*حکایت؛

 آيت الله مرعشي نجفي ، هیچ وقت لباس خارجی نمی پوشید، ایشان روزی از خیاطش خواسته بود که با پارچه های تولید داخل برایش لباس بدوزد، آن روزها دکمه در ایران تولید نمی شد و خیاطها مجبور بودند از دکمه های تولید خارج استفاده کنند، خیاط آقا هم از دکمه خارجی استفاده کرده بود.

بعد از اینکه لباس را نزد آن عالم بزرگ و بصیر برد، زیر بار استفاده از اجناس خارجی حتی به اندازه دکمه هم نرفتند و به خیاط گفتند: دکمه خارجی است و استدلال‌های خیاط را در عدم دکمه ساخت داخل نپذیرفتند، به همین دلیل خودشان به خیاط یاد دادند چگونه می توان با قیطون دکمه درست کرد و لباس 100% ایرانی دوخت.1

هم‌اکنون نمونه اين لباس در كتابخانه آيت الله مرعشي نجفي در قم موجود است

1.خاطره ای از حجة الاسلام سید محمود مرعشی نجفی

حوزه

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir